rost logo
رُست آرت

در «رُست-آرت» در تلاش هستیم تا در همکاری با هنرمندان هم سو با سبک زندگی رست، مجموعه ای از آثار و محصولات هم نشین را در قالب یک سلیقه به مخاطبان ارائه کنیم و آثار هنری را به عنوان بخشی از چیدمان خانه معرفی کنیم.

حسین شیراحمدی

Hossein Shirahmadi

حسین شیراحمدی

حسین شیراحمدی، نقاش و طراح، متولد ۱۳۶۷ در کرج و فارغ‌التحصیل لیسانس گرافیک است. او تاکنون در ۱۵ نمایش انفرادی و گروهی به‌عنوان هنرمند یا کیوریتور حضور داشته‌است. 

در همکاری رُست و حسین شیراحمدی تعدادی از آثار طراحی و نقاشی این هنرمند برای نمایش و خرید در نمایشگاه رُست شیخ بهایی در دسترس قرار گرفته‌اند. در این آثار، هنرمند پرتره‌ها و فیگورهایی را به تصویر کشیده که گویی در نسبت با زندگی روزمره فرم گرفته‌اند. مخاطب با این فیگورها و پرتره‌ها مواجه است اما احساس درونی آن‌ها تخیل او را به ورای اثر می‌کشاند. 
این روایت را می‌توان در فرم خطوط و تکنیک آثار شیراحمدی هم دنبال کرد؛ استفاده از  تکنیک آبرنگ و مداد و همچنین رنگ روغن روی کاغذ که ترکیب ساده‌ای از خطوط و رنگ‌ها را می‌آفریند که در اثر محو می‌شوند و به پایان نمی‌رسند اما در تخیل مخاطب امتداد می‌یابند.
 

پروژه‌ی آرت‌بوک «مونوتایپ ۱۴» نیز همکاری دیگری میان رُست-آرت و این هنرمند است که در دویست نسخه محدود به‌چاپ رسیده و در نمایشگاه‌های رُست در دسترس است.  

 

 

حسین شیراحمدی
آزاده استوار

Azadeh Ostovar

آزاده استوار

آزاده استوار، از جمله هنرمندانی‌ست که مهارت او در به‌تصویر کشیدن روایت‌های ساده‌، زمینه‌ساز همکاری او و رُست بوده‌است.

آثار فیگوراتیو این هنرمند، در عین سادگی، نمودی‌ست از جزئیات متنوع زیستن. زنی در حال مطالعه یا خیره به غروب پشت پنجره‌ای بزرگ، در ترکیبی از نور طبیعی، سایه و رنگ، ظرافت‌های زندگی روزمره را با رنگ روغن به تصویر می‌کشد.

فضاها در آثار آزاده با تضادهای رنگی و سایه‌روشن‌ها شکل می‌گیرد. مرزها، لبه‌ها، دور و نزدیک بودن‌ها و احجام عمودی و افقی در این آثار نه با خطوط بلکه با رنگ خلق می‌شوند و به همین دلیل احساسی بسیار نزدیک به واقعیت را القاء می‌کنند.

آزاده استوار، متولد ۱۳۶۲ در شهر شیراز، فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری از دانشگاه آزاد شیراز – ۱۳۸۴ – و کارشناسی ارشد معماری منظر از دانشگاه شهید بهشتی تهران – ۱۳۸۹ – است. شرکت در سیزده نمایشگاه داخلی و خارجی نقاشی و چاپ دستی، از جمله فعالیت‌ها و دستاوردهای هنری آزاده است.
 

آزاده استوار
Rost on
Rost Letter
rost innovation studio